Doświadczyliśmy żywego Kościoła, Jego różnorodności i jedności

W dniach od 6 do 21 lipca 2019 r., wraz z naszymi dziećmi – 11-letnim synem i 8-letnią córką, uczestniczyliśmy w oazie rodzin III stopnia w Rzymie. Chcieliśmy pojechać na te rekolekcje właśnie do Wiecznego Miasta, gdyż skoro takie było założenie ks. Blachnickiego, by odbywały się one w tym miejscu, to uznaliśmy, że tam właśnie powinniśmy być.

Chcemy założyć krąg w Danii

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Jesteśmy 1,5 roku po ślubie i mamy 9-miesięczną córeczkę Hanię. Poznaliśmy się na rekolekcjach Ruchu Czystych Serc w Gródku nad Dunajcem. Obecnie mieszkamy w Danii w miejscowości Struer. Nie mamy tu takich możliwości, jak w Polsce, by np. uczestniczyć w codziennej Mszy Świętej. Nasza parafia jest oddalona od nas o 50 km.

Błogosławiony czas rekolekcji

W tym roku pełniliśmy posługę animatorów na ORAR-ze 1 stopnia w Lipinkach, który odbył się w dniach od 29 czerwca do 3 lipca. Po dwóch kolejnych latach, kiedy byliśmy uczestnikami 15-dniowej Oazy Rodzin czas ten minął nam bardzo szybko, zdecydowanie za szybko. Zabrakło czasu, by z każdym z uczestników porozmawiać choćby chwilę. Jednak udało się nam doświadczyć obecności Boga we wspólnocie, mogliśmy się poczuć jak jedna rodzina.

Nie przeszkadzać Duchowi Świętemu

Po raz pierwszy będziecie moderatorami oazy rodzin. Jest to oaza III stopnia w Czarnej Sędziszowskiej, przeżywana wspólnie z młodzieżą. Łatwo było przyjąć tę posługę?

Ania: Z mojej strony nie było żadnych wahań. Już rok temu, kiedy nam to zaproponowano, byłam gotowa, ale ponieważ były kłopoty z pracą, ostatecznie nie przyjęliśmy tej posługi. Bardzo się cieszę, że będziemy mogli rozmawiać z innymi ludźmi o Panu Bogu i że będziemy mogli sami wzrastać. Na to czekałam.

Posługa to wyraz miłości

Po raz pierwszy podejmujecie posługę animatorską w swoim kręgu.  Czy łatwo było przyjąć odpowiedzialność za krąg?

Formacja w Domowym Kościele powinna prowadzić do służby

Trzy lata Waszej kadencji minęły jak z bicza strzelił. Można już pokusić się o pierwsze podsumowania. Ta posługa to była dla Was przede wszystkim radość, brzemię, czy jedno i drugie?

Ada: Na pewno czujemy radość z tego powodu, że pomimo oporów – bo nie od razu zdecydowaliśmy się na podjęcie tej posługi – powiedzieliśmy Panu Bogu „tak”. Radość z tego, że mogliśmy pracować dla Jezusa. Ta posługa to była radość, ale także trud. Teraz jednak czujemy przede wszystkim radość i szczęście, że dane nam było przeżyć ten piękny czas.

Trzeźwi w miłości. Świadectwo Dobromira Makowskiego w Niechobrzu

– Wytrzeźwiałem z narkotyków, wytrzeźwiałem z alkoholizmu, uleczyłem swoje życie ze złodziejstwa, ale przyszedł taki moment, żeby stanąć w trzeźwości, o której mówił św. Paweł – przekonywał 1 maja w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu k. Rzeszowa Dobromir Mak-Makowski. Ten były narkoman, a obecnie pedagog, autor projektu Rappedagogia, który dotarł do kilkuset szkół w całej Polsce, założyciel Centrum Młodzieżowego w Pabianicach  i Fundacji „Młodzi dla Młodych”, podzielił się swoim świadectwem życia podczas 33.

Obudzić sakrament małżeństwa. Spotkanie z o. Ksawerym Knotzem w Głogowie Młp. - Niwie

Spotkanie dla małżonków z o. Ksawerym Knotzem OFMCap, które odbyło się 27 kwietnia br. w parafii w Głogowie Młp. – Niwie, odnowiło i uporządkowało nasze spojrzenie na sakrament małżeństwa oraz jego sferę intymną (seksualną).

Pomagam, bo kocham

- Jest praca, która jest ważna zwłaszcza dla nas, ludzi wierzących. Nie tylko ta praca, która daje dochód, środki utrzymania, satysfakcję, ale jest praca, która jest nam zadana na całe życie. To praca nad sobą. To jest dopiero praca! – podkreślił 1 maja biskup rzeszowski Jan Wątroba w homilii podczas Eucharystii będącej zwieńczeniem 33. Pielgrzymki Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu k. Rzeszowa.

Mówiąc o pracy, nawiązał do obchodzonej w tym dniu w Kościele uroczystości św. Józefa Rzemieślnika.

I Małżeńska Droga Krzyżowa w Rzeszowie - świadectwo uczestniczki

Zdjęcie plakatu informującego: „Małżeńska Droga Krzyżowa” i przekorne pytanie: „bierzemy >>naszych<<, czy robimy im w domu?”. Od tego się zaczęło. Niespełnione marzenie, aby spędzić we dwoje dłużej niż pół godziny przybrało nieoczekiwaną formę, a po pokonaniu piętrzących się trudności stało się rzeczywistością.

Strony

Subskrybuj RSS - świadectwa