Bez formacji krąg będzie towarzystwem wzajemnej adoracji

Co do Was najbardziej przemówiło podczas rekolekcji w Lipinkach?

Paweł: Bardzo ważnym głosem było dla mnie stwierdzenie, że trzeba być radykalnym. Że radykalizm i chęć służby innym w diakoniach to powinność, którą animator powinien pokazywać innym.

Co masz na myśli mówiąc o radykalizmie?

Po tej oazie jeszcze bardziej widzimy siebie w DK

To była Wasza pierwsza oaza?

Sylwia i Tadeusz: Tak, to była nasza pierwsza wspólna oaza rodzin.

Co Was najbardziej poruszyło podczas oazy?

Tadeusz: Poruszyło nas przede wszystkim to, że wspólnota złożona z ludzi, których się dopiero spotkało, żyje tym samym, czym my chcemy żyć, czyli wiarą, Chrystusem…

Sylwia: …dążeniem do bycia świętym w małżeństwie, rodzinie.

Bp Jan Wątroba: Przychodzimy, by nabyć ewangelicznej mądrości

Członkowie Ruchu Światło-Życie: formacji młodzieżowej i Domowego Kościoła, zgromadzili się w sobotę, 4 września, w kościele pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie, na powakacyjnym Dniu Wspólnoty, a zarazem inauguracji nowego roku formacyjnego.

To był piękny, dobry i potrzebny czas

W dniach od 9 do 18 lipca 2021 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Vorzelu koło Kijowa na Ukrainie odbyła się Oaza Rekolekcyjna Diakonii Życia. Moderatorem rekolekcji był ks. Albert Gasparian – proboszcz Parafii Rzymsko-Katolickiej w Humaniu, a parami prowadzącymi byli: Aleksandra i Paweł Bolshakov z diecezji kijowsko-żytomierskiej oraz Małgorzata i Artur Berłowscy z Polski. W czasie rekolekcji wspierali nas dwaj klerycy: Sergiusz Swiderskij i Walenty Jasiński.

Pan Bóg walczy o nas

Nasz udział w rekolekcjach OR I st. w Poroninie był cudem. Usłyszeliśmy to, doświadczyliśmy tego i nadal doświadczamy. Uczestniczyliśmy w nich dzięki hojności ludzi dobrej woli, gdyż nasza sytuacja finansowa była bardzo zła i wciąż pogarszała się. To właściwie wystarczyłoby jako świadectwo działania Pana Boga, ale On daje więcej.

Obudźmy nasze sumieni

 

 

W czwartą niedzielę Wielkiego Postu 14 marca 2021r. jako członkowie Diakonii Życia naszego Ruchu odwiedziliśmy parafię pod wezwaniem Matki Bożej Niepokalanej w Hermanowej. Na miejscu przywitał nas serdecznie i ugościł tutejszy proboszcz ks. Wiesław Bednarz.

„Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem” (J 15,16)

Na początku może kilka słów o nas. Mam na imię Monika, mój mąż Bartek. Jesteśmy małżeństwem niespełna sześć lat. Mamy dwójkę dzieci w wieku 3,5 i 1,5 roku. Mieszkamy pod Lublinem. W Domowym Kościele jesteśmy od 2017 r. W 2018 r. uczestniczyliśmy w rekolekcjach OR I st. w Rzepiskach, a rok później OR II st. w Serpelicach nad Bugiem, organizowanych przez Ruch Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej.

Krucjata Wyzwolenia Człowieka – realny owoc rekolekcji

Pobyt na rekolekcjach III stopnia w Czarnej Sędziszowskiej to dla nas czas różnych nowych doświadczeń, poznawania samych siebie na nowo, czas uzyskiwania odpowiedzi na pytania, które nurtowały nas od dawna. 

Ewidentnie odczuliśmy te 2 tygodnie jako czas pobytu na Oazie - w oderwaniu od rzeczywistości, spraw codziennych, które zajmują głowę i zabierają chwile potrzebne na modlitwę i wyciszenie. Teraz wróciliśmy na pustynię, którą będziemy próbować zamieniać na Oazę, powielać momenty i sprawy, którymi żyliśmy na Oazie.

Strony

Subskrybuj RSS - świadectwa