w każdą niedzielę miesiąca, w godz. 17-18
Konferencja w Urzędzie Wojewódzkim - 10 lutego
"Gdy brakuje sił, aby żyć – zachowania samobójcze wśród dzieci i młodzieży" 10 lutego 2023 9:00

Adoracje na Taborze 2022/2023

Lista rejonów podejmujacych adoracje na Taborze w roku 2022/2023

2022

  • wrzesień - Rejon VI - MB Królowej Polski
  • październik - Rejon II - św. Michała Arch.
  • listopad - Rejon IX - św. Józefa Robotnika Głogów
  • grudzień - Rejon V - MB Nieustającej Pomocy Niechobrz

2023

Plan pracy 2022/2023

Krąg                

Opłatek diecezjalny DK

Spotkanie opłatkowe Domowego Kościoła diecezji rzeszowskiej w Domu Diecezjalnym Tabor (8 stycznia 2023 r.) rozpoczęło się mszą św. w kaplicy pod przewodnictwem biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby. Następnie uczestnicy spotkania przeszli do auli, gdzie Rejon Matki Bożej Królowej Polski zaprezentował jasełka w reżyserii Kingi Waleń, członkini DK, a zarazem aktorki Teatru Przedmieście. Przedstawienie zostało bardzo ciepło przyjęte przez publiczność, a biskup Jan zauważył, że jasełka co roku mają inny charakter, co dowodzi, że o Bożym Narodzeniu można opowiadać na wiele róznych sposobów.

Spotkanie Diakonii Życia – 19 stycznia 2023 r.

Diakonia Życia zaprasza na spotkanie formacyjne w dniu 19 stycznia 2023 r. o godz. 18.00 w Domu Katechetycznym Parafii św. Józefa (Rzeszów-Staromieście).

Spotkanie z Kasią Dąbek, misjonarką w Afryce - 25 października 2022 r.

Alleluja!

 

Rozpoczął się już październik – miesiąc misyjny. W związku z tym chcielibyśmy Was zaprosić w tygodniu misyjnym na spotkanie z Kasią Dąbek, która w ostatnich latach kilkakrotnie posługiwała w Kenii i Tanzanii jako animatorka i lekarka.

Inauguracja pracy rocznej rejonu św. Józefa Domowego Kościoła

W niedzielę, 11 września, w parafii św. Józefa w Głogowie Małopolskim odbyła się inauguracja pracy rocznej Kręgów Rodzin Domowego Kościoła w nowo powstałym rejonie św. Józefa.

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 

"Dzieło Duchowej Adopcji można podjąć przez uroczyste złożenie ślubowania na Mszy świętej lub gdy nie ma warunków do złożenia uroczystego przyrzeczenia w kościele, indywidualnie w dowolne święto Matki Bożej, przed krzyżem lub świętym obrazem. Osoba składająca przyrzeczenie staje się duchowym rodzicem „swego” poczętego dziecka na czas dziewięciu miesięcy".

 

Tydzień Modlitw o Ochronę Życia – 19-25 marca 2022 r.

Zapraszamy do włączenia się do ogólnopolskiej modlitwy w ramach Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia, który rozpocznie się w liturgiczne wspomnienie św. Józefa (19 marca), a zakończy w Dzień Świętości Życia (25 marca). Codziennie będziemy odmawiać litanię do Świętej Rodziny, modlitwę ułożoną przez św. Jana Pawła II i zaczerpniętą z encykliki Evangelium vitae oraz krótkie rozważanie.

 

Szczegółowe informacje na stronie: www.zazyciem.pro-life.pl

 

Strony

Subskrybuj Strona Domowego Kościoła Diecezji Rzeszowskiej RSS