1,5 % dla Stowarzyszenia Ruch Domowy Kościół

Szczęść Boże

 

Jak co roku przypominamy o możliwości przekazania 1,5% podatku na rzecz Stowarzyszenia Ruch Domowy Kościół diecezji rzeszowskiej. Zebrane fundusze służą naszej wspólnocie poprzez dofinansowanie inwestycji domu rekolekcyjnego KANA oraz wsparcia wyjazdu rodzin na rekolekcje formacyjne.

 

Zachęcamy do wpisania w rozliczeniu rocznym KRS:0000030929.

 

Prezydium Stowarzyszenia

Rekolekcje 2023/2024

Turnusy rekolekcji wakacyjnych 2024

  • Turnus I: 28.06-14.07.2024
  • Turnus II 16.07-01.08.2024
  • Turnus III 03.08-19.08.2024

Adoracje na Taborze 2023/2024

Lista rejonów podejmujacych adoracje na Taborze w roku 2023/2024

 

2023

  • wrzesien - Rejon IX - św. Józefa Robotnika Głogów
  • październik - Rejon V - MB Nieustającej Pomocy Niechobrz
  • listopad - Rejon X Przemienienia Pańskiego Ropczyce
  • grudzień - Rejon V - MB Nieustającej Pomocy Niechobrz

 

2024

Plan pracy 2023/2024

Krąg                

Szlachetna Paczka 2023

Rzeszów, 21.11.2023 r.

 

Alleluja!

 

Drodzy Oazowicze! Przeżywamy rok formacyjny „Kościół Żywy”. Kościół to wspólnota miłości miłosiernej, która się przejawia również w pomocy najuboższym i potrzebującym! Podobnie jak w latach ubiegłych organizujemy Szlachetną Paczkę od Oazowiczów naszej Diecezji z rejonu rzeszowskiego oraz jasielsko – gorlickiego.

 

Rekolekcje adopcyjne

W dn. 3-5 listopada w Domu Rekolekcyjnym "Kana" w Czarnej Sędziszowskiej odbywały się rekolekcje pn. "Dobra Nowina o Rodzinie" przeznaczone dla małżeństw bezdzietnych, rodzin adopcyjnych i rozważających adopcję. W spotkaniu uczestniczyło 20 par i kilkanaście dzieci. Oprócz modlitwy i formacji duchowej obecni wysłuchali prelekcji zaproszonych gości: p. Małgorzaty Bąk, dyrektor Domów dla Dzieci w Rzeszowie i p. Agnieszki Oczoś, psycholog z Rzeszowskiego Ośrodka Adopcyjnego oraz konferencji i homilii ks. Przemysława Drąga.

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 

"Dzieło Duchowej Adopcji można podjąć przez uroczyste złożenie ślubowania na Mszy świętej lub gdy nie ma warunków do złożenia uroczystego przyrzeczenia w kościele, indywidualnie w dowolne święto Matki Bożej, przed krzyżem lub świętym obrazem. Osoba składająca przyrzeczenie staje się duchowym rodzicem „swego” poczętego dziecka na czas dziewięciu miesięcy".

 

Opłatek diecezjalny DK

Spotkanie opłatkowe Domowego Kościoła diecezji rzeszowskiej w Domu Diecezjalnym Tabor (8 stycznia 2023 r.) rozpoczęło się mszą św. w kaplicy pod przewodnictwem biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby. Następnie uczestnicy spotkania przeszli do auli, gdzie Rejon Matki Bożej Królowej Polski zaprezentował jasełka w reżyserii Kingi Waleń, członkini DK, a zarazem aktorki Teatru Przedmieście. Przedstawienie zostało bardzo ciepło przyjęte przez publiczność, a biskup Jan zauważył, że jasełka co roku mają inny charakter, co dowodzi, że o Bożym Narodzeniu można opowiadać na wiele róznych sposobów.

Inauguracja pracy rocznej rejonu św. Józefa Domowego Kościoła

W niedzielę, 11 września, w parafii św. Józefa w Głogowie Małopolskim odbyła się inauguracja pracy rocznej Kręgów Rodzin Domowego Kościoła w nowo powstałym rejonie św. Józefa.

Strony

Subskrybuj Strona Domowego Kościoła Diecezji Rzeszowskiej RSS