Diakonia Wyzwolenia Domowego Kościoła ściśle współdziała z Diecezjalnym Duszpasterstwem Trzeźwości i Osób Uzależnionych oraz Fundacją „Pomagam bo Kocham” im. bł. ks. Władysława Findysza i innymi organizacjami i wspólnotami, które prowadzą działalność na rzecz trzeźwości. Cieszymy się z tego, że kilka małżeństw dołączyło do nas z gotowością posługi osobom uzależnionym i współuzależnionym w różnej formie. Do posługi w diakonii zapraszamy wszystkich tych, którzy przystąpili do Krucjat Wyzwolenia Człowieka i pragną realizować program ewangelizacji i propagowania Nowej Kultury – życia bez alkoholu. Jednym słowem wszystkich tych, którym leży na sercu trzeźwość naszych rodzin. Podejmujemy różne inicjatywy w tym zakresie, które wynikają z treści Narodowego Programu Trzeźwości ( https://kongrestrzezwosci.pl/media/Projekt__Narodowy_Program_Trzezwosci.pdf ), oraz Strategii działania KWC. Bylibyśmy radzi, gdybyście zaprosili nas na jeden krąg rejonowy w wybranym przez Was terminie. Jesteśmy również gotowi do posługi podczas rekolekcji formacyjnych i tematycznych ze świadectwem krucjatowym.

Przedsięwzięcia stałe:

Każda czwarta sobota miesiąca – Dzień Skupienia KWC - Kościół pw. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie ul. Rejtana, początek godz. 9.00 – Msza Święta, konferencja / świadectwo kwc, agapa;

Dyżur w STANICY KWC – każdy wtorek w godz. 16.00 – 18.00 - Kościół pw. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie ul. Rejtana.

Diecezjalna poradnia dla osób uzależnionych i współuzależnionych czynna od poniedziałku do piątku (za wyjątkiem wtorków) w godz. 16.00 – 19.00. Zgłoszenia tel. 798 538 488

W poradni można znaleźć:

  • pomoc prawną;
  • pomoc psychoterapeuty;
  • fachową poradę ds. uzależnień;
  • fachową poradę doradcy życia rodzinnego;
  • możliwość porozmawiania z osobami posługującymi.

Do współpracy zostali zaproszeni psychoterapeuta, prawnik, doradcy ds. małżeńskich, rodziny, uzależnień, kapłani a także osoby posługujące w Stanicy KWC, oraz członkowie grup anonimowych alkoholików (AA).

Spotkania grup:

  • Anonimowych Alkoholików MATT TALBOT 2 – w piątek godz. 19.00 salka przy kościele św. Jadwigi, tel. 692 724 949
  • Dla współuzależnionych – odbywają się w 2 i 4 wtorki miesiąca godz. 17.00, tel. 723 186 255
  • Dla DDA - w trakcie formowania się grupy

REKOLEKCJE trzeźwościowe dla osób uzależnionych, współuzależnionych oraz wszystkich chętnych odbywają się zazwyczaj w każdy drugi weekend w Ośrodku Rekolekcyjnym KANA w Czarnej Sędziszowskiej. Szczegóły można znaleźć na stronie www.pbk.org.pl w zakładce Duszpasterstwo/Terminarz.

Jeżeli widzicie w swoim otoczeniu osoby w potrzebie, przekażcie tę informację i zachęćcie do udziału.

Bieżące informacje można znaleźć na stronie Diecezjalnego Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych www.pbk.org.pl oraz na Facebooku grupa "Duszpasterstwo Trzeźwości".

 

Pozdrawiamy serdecznie i zachęcamy do współpracy
Agnieszka i Wojciech Trojanowscy

kontakt: Agnieszka tel. 514 789 881 senga57@op.pl
Wojtek tel. 504 957 572 wojciecht55-57@o2.pl

Kongres "Ku trzeźwości narodu – wezwani do działania"

„Polska albo będzie trzeźwa, albo wcale jej nie będzie”
Bł. ks. Bronisław Markiewicz

 

 

III Niepodległościowy Bal Trzeźwości i Radości

Szczęść Boże
 
Kochani, zapraszamy serdecznie na III Niepodległościowy Bal Trzeźwości i Radości, który odbędzie się w Klubie 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie przy ul. Dąbrowskiego 20.
 
 
Gwarantujemy dobrą zabawę taneczną i biesiadę, możliwość zwiedzenia Sali Tradycji 21 BSP oraz okolicznościowej ekspozycji IPN Oddziału Rzeszów z okazji 105 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Prosimy o przekazanie tej informacji dla par animatorskich w Waszych rejonach.
 
 

Diakonia Wyzwolenia - prezentacja

Diakonia Wyzwolenia Domowego Kościoła ściśle współdziała z Diecezjalnym Duszpasterstwem Trzeźwości i Osób Uzależnionych oraz Fundacją „Pomagam bo Kocham” im. bł. ks. Władysława Findysza i innymi organizacjami i wspólnotami, które  prowadzą działalność na rzecz trzeźwości.

 

OAZA REKOLEKCYJNA DIAKONII WYZWOLENIA (ORDW)

OAZA REKOLEKCYJNA DIAKONII WYZWOLENIA (ORDW)
30.07 - 4.08.2023 r.
Czarna Sędziszowska
  prowadzi: ks. Grzegorz KOT

Dzień Skupienia Diakonii Wyzwolenia

Mało nas wokół Ołtarza Pańskiego. Ale i jedna mała iskra potrafi spowodować pożar całego lasu, tak też i my, choć jest nas mało, możemy, a nawet powinniśmy iść i głosić, wzniecając pożar Chrystusowej Miłości. Tymi słowami ks. Bogdan Tęcza wprowadził nas w Eucharystię podczas Dnia Skupienia Diakonii, który odbył się w parafii św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Spotykamy się w każdą czwartą sobotę miesiąca zgłębiając temat uzależnień, możliwości profilaktyki ze szczególnym  uwzględnieniem wychowania w rodzinie. Podczas homilii ks.

Strony

Subskrybuj RSS - d. wyzwolenia