Rekolekcje wakacyjne - informacje

 

Wszelkich informacji udzielają: Halina i Zbigniew Grochala
Tel. H: 607 339 027 Z: 609 605 387 (mail hz.grochala@gmail.com)
 
Zaliczki w wyskości opłaty za jedną dorosłą osobę, po uzgodnieniu z parą prowadzącą, prosimy wpłacać na wskazane w mailu potwierdzającym wpisanie na listę uczestników konto z dopiskiem: zaliczka na rekolekcje: [Imię i nazwisko, data rekolekcji, Typ rekolekcji i stopień]
 
Warunkiem wpisania na listę uczestników rekolekcji jest: zgłoszenie chęci uczestnictwa organizatorom, wypełnienie formularza on-line, akceptacja pary prowadzącej oraz wpłata zaliczki na wskazne konto. Potwierdzenie wpłaty w formie elektronicznej proszę przekazać na adres mailowy pary prowadzącej.
 
W przypadku rezygnacji zaliczki nie będą zwracane, przechodzą one na fundusz rekolekcyjny.
 
UWAGA!!! Ze względu na konieczność wcześniejszego uiszczenia przedpłat za ośrodki prosimy o terminowe wpłaty zaliczek.

 

Zapraszamy do Oazy Modlitwy

Zapraszamy do Oazy Modlitwy

 

Rodzaj rekolekcji: Oaza Modlitwy
Termin: 18.07 - 25.07.2023r.
Miejsce: Skrzatusz (ośrodek)

 

Rekolekcje te skierowane są do wszystkich osób RUCHU ŚWIATŁO - ŻYCIE, bez względu na przebytą formację.

Czas małych-wielkich cudów

Niejednokrotnie słyszałam, że rekolekcje to czas małych "cudów" i powiem szczerze, że po przeżyciu ORAR-u II st. połączonego z zabawą sylwestrową podpisuję się pod tym powiedzeniem w 100%. Jadąc na te rekolekcje z nastoletnią córką byłam do tego nastawiona raczej sceptycznie myśląc, że córk będzie marudzić, że się nudzi lub siedzieć na telefonie, co w jej wieku jest niestety powszechne.

ORAR II st. - sylwestrowy

Zapraszamy na ORAR II stopnia połączony z zabawą sylwestrową.

Rekolekcje odbędą się  w Czarnej Sędziszowskiej w terminie 28.12.2022 - 01.01.2023.

Rekolekcje poprowadzą ks. Andrzej Szpaczyński oraz Lucyna i Stanisław Olbrot.

 

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy a informacji udzielają Lucyna i Stanisław tel.602377427.

 

Zapraszamy

Rekolekcje 2022/2023

Turnusy rekolekcji wakacyjnych 2023

  • Turnus I: 27.06-13.07.2023
  • Turnus II 14-30.07.2023
  • Turnus III 4-20.08.2023

Urzekła nas radość wspólnoty

W dniach 24-29 sierpnia br. uczestniczyliśmy w Oazie Rekolekcyjnej Animatorów Rodzin II stopnia w Czarnej Sędziszowskiej.

Chcemy być świętymi małżonkami

Z radością dzielimy  się wrażeniami z  przeżytych w dniach 19-28 sierpnia  rekolekcji tematycznych ,,Powołani do świętości’’. Odbywały się one w Diecezjalnym Centrum Chrześcijańskim ,,Quo Vadis’’ w Sandomierzu nad Wisłą. Trwamy w Domowym Kościele już 25 lat, staramy się wypełniać w miarę możliwości zobowiązanie udziału w rekolekcjach. Zapisaliśmy się na te właśnie rekolekcje, dla małżeństw w wieku 60+, jeszcze w ubiegłym roku i byliśmy na liście rezerwowej. Dzięki łasce Pana Boga mogliśmy pojechać. Nasze dzieci i wnuk Adaś  zaopiekowali się domem i zwierzakami.

Nie chodzi o "instrukcję pilotażu", lecz o postawę "pilotów"

W dniach 8-13 lipca uczestniczyliśmy w sesji o pilotowaniu nowych kręgów w "Kanie" w Czarnej Sędziszowskiej. Jeszcze nie byliśmy na takich rekolekcjach i należało uzupełnić ten brak. Oczywiście były różne przeszkody, ale plan Boży nas tam prowadził i zaprowadził. Z radością jedzie się w miejsce, gdzie będziemy obdarowani. Doświadczyliśmy już tego wiele razy, że rekolekcje, tak jak i inne zobowiązania, niosą w sobie „dar i tajemnicę”, trzeba tylko zaufać i pojechać, bo ten dar odebrać można tylko na miejscu.

Żyj Eucharystią, czytaj Ewangelię, kochaj człowieka czynem, a nie słowem…

Spełniło się nasze marzenie – pojechaliśmy do Rzymu na Oazę Nowego Życia IIIO  dla małżeństw.

Chcieliśmy to zrobić już od kilku lat – ale rodziły się nam wnuki, a potem przez dwa lata trwała pandemia. Teraz decyzja też nie była łatwa, bo przecież wojna na Ukrainie…, no ale się udało.

Rekolekcje organizowała Archidiecezja Lubelska, a dokładniej Para Diecezjalna Domowego Kościoła z Lublina – Renata i Józef Nowakowie. Byli też  z nami dwaj salezjanie, każdy przez tydzień: ks. Dariusz Łużyński i ks. Adam Pasik. Muzycznie posługiwała Teresa Kmieć.

Odnaleźliśmy "perełki", które nas ubogaciły i wzmocniły

Alleluja.
Rekolekcje to piękny czas poświęcony Bogu i rodzinie. Czas, kiedy można się nie spieszyć, pobyć w ciszy, wsłuchać się w głos Boga, po raz kolejny zastanowić się, co tak naprawdę w moim życiu jest ważne, co zmienić, co naprawić. Czas, kiedy również mogę podziękować Bogu za Jego nieskończone dobra, łaski, które zsyła na mnie i moją rodzinę każdego dnia. Bo tak często w pośpiechu dnia codziennego zapominamy, gubimy się między rzeczami materialnymi.
 

Strony

Subskrybuj RSS - rekolekcje