Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego w Krościenku - chętni proszeni o kontakt

Centralna Oaza Matka odbędzie się w dniach 7-9 czerwca 2019 r. w  Krościenko n/Dunajcem. Chętnych do wyjazdu  na  Czuwanie przed Zesłaniem Ducha św. prosimy o kontakt: A.D. Sowowie, nr tel. 661 456 545.

Diecezjalne zakończenie roku pracy DK w Chmielniku - szczegółowy program

Niedziela 16 czerwca 2019 r.  będzie  dniem dziękczynienia Bogu za kolejny rok pracy formacyjnej w naszej diecezjalnej wspólnocie Domowego Kościoła – gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie. W tym dniu w szczególny sposób powierzamy wstawiennictwu Matki Bożej Łaskawej rekolekcje wakacyjne dla rodzin. Czas ten pragniemy przeżyć wspólnie z Wami, Drogie Rodziny i Drodzy Kapłani. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Program spotkania:

12.00  Początek pielgrzymki: Słocina- kościół

Pielgrzymka do Kalisza. Szczegółowy program

XXII pielgrzymka rodzin do ŚWIĘTEGO JÓZEFA w Kaliszu odbędzie się w dniu 99. urodzin św. Jana Pawła II. 18 maja 2019 roku pragniemy stanąć nieopodal pomnika naszego Rodaka, by jeszcze raz wsłuchać się w Jego słowa, by odczytać Jego przesłanie do naszych rodzin. To właśnie w Kaliszu św. Jan Paweł II powiedział:

Msze św. za śp.ks. Zbigniewa Czuchrę i śp. Elę Kopytko

Zapraszamy 10 maja (piątek) do kościoła Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie na Mszę św. za duszę śp. ks. Zbigniewa Czuchry, w latach 70.twórcę oazy młodzieżowej w tej parafii, byłego moderatora rejonowego Domowego Kościoła rejonu MB Saletyńskiej (w 4. rocznicę śmierci), natomiast 20 maja (poniedziałek) - na Mszę św. za duszę śp. Eli Kopytko z kręgu nr 1 działającego przy tej parafii (wi 3. rocznicęy śmierci). Obie Msze św. o godz. 17. Zapraszamy na nie członków DK z rejonu MB Saletyńskiej, jak również z innych rejonów.

"Oto ja, poślij mnie". Rekolekcje Diakonii Wyzwolenia Czlowieka

Rekolekcje są przeznaczone dla kandydatów i członków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Szczególnie zapraszamy animatorów Ruchu Światło - Życie, członków Domowego Kościoła, a także osoby zaangażowane lub takie, które chcą się zaangażować w Duszpasterstwo Trzeźwości.

Zaproszenie na spotkanie Diakonii Życia

Diakonia Życia zaprasza na spotkanie formacyjne w dniu 16 maja 2019 r. w Domu Diecezjalnym TABOR (Rzeszów, ul. Połonińska 25).

W roku formacyjnym 2018/2019 na spotkaniach Diakonii Życia omawiamy treść Adhortacji Apostolskiej Papieża Franciszka „O powołaniu do świętości w świecie współczesnym”.

Plan spotkania:
18.00 – Modlitwa na rozpoczęcie oraz dzielenie Słowem Bożym (J 17, 20-26).
19.00 – Spotkanie formacyjne: „Walka, czujność i rozeznanie” (pkt 158-177).

33. Pielgrzymka KWC do Niechobrza

Drodzy!

Już w środę, 1 maja, wszystkie drogi będą prowadzić do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu.

Wielu z nas już planuje wziąć udział  w 33. Pielgrzymce Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, wielu decyduje się  na  bieg trzeźwości, rajd rowerowy lub marsz Nordic Walking.

Wszystko po to, aby wspólnie z Matką Bożą  dziękować Bogu za 40 lat KWC, ofiarować swój trud i wspólnie modlić się o trzeźwość i wolność  naszego narodu.

Msza św. za Krysię i Marka Rzucidłów

25.04.19 r., tj. najbliższy czwartek, o godz. 18.00 w Katedrze ks. Mieczyslaw Barć odprawi Mszę Świętą w intencji Krysi i Marka Rzucidłów.
Zapraszamy.
Ada i Darek

Wprowadzenie w Triduum Paschalne

Szczęść Boże,

chciałbym Was zaprosić na katechezę-wykład wprowadzający w Triduum Paschalne. Wykład odbędzie się na "Taborze" (duża aula) w Wielki Wtorek o godzinie 20.00.

Podczas spotkania spróbuję scharakteryzować dynamikę Triduum Paschalnego i wskazać główne elementy poszczególnych celebracji tak, aby łatwiej można było uczestniczyć w liturgii:)
Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, wiec  zaproszenie kieruję do całego Domowego Kościoła:)

z Bogiem

ks.Sławek Jeziorski

 

Strony

Subskrybuj RSS - ogłoszenia