Adoracje na Taborze 2021

Lista rejonów podejmujacych adoracje na Taborze w roku 2020/2021

Zmarł tato Krysi Bednarz

 Droga Wspólnoto w dniu dzisiejszym odszedł do Pana wspaniały człowiek + Kazimierz Solecki - tato Krysi Bednarz (rejon MB Salentyńskiej). Uwielbiajmy Pana Boga za życie + Kazimierza, obejmijmy także Krysię i całą rodzinkę.
 
 
Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen
 
 
diakonia modlitwy

Spotkanie Diakonii Życia

Diakonia Życia zaprasza na spotkanie formacyjne w dniu 18 listopada 2021 r. o godz. 18.00 w Domu Katechetycznym Parafii św. Józefa (Rzeszów-Staromieście).

Zmarła Danusia Grędysa

W dniu 09.11.2021 zmarła w szpitalu Danusia Grędysa.

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 12.11.2021 w kaplicy cmentarnej w Bratkowicach. O godzinie 12.30 modlitwa różańcowa, a o godzinie 13.00 Eucharystia.

 

Bardzo Was prosimy o modlitwę i ofiarowanie odpustu w Jej intencji. +Danusia wraz ze Stasiem (nadal wymaga naszej modlitwy) formowali się w kręgu, (obecnie w Olchowej) w rejonie Bożego Ciała od bardzo dawna. 

 

Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie

Synod - pytania synodalne

9 października 2021 r. Ojciec Święty Franciszek otworzył w Rzymie XVI Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów na temat: “W STRONĘ KOŚCIOŁA SYNODALNEGO – KOMUNIA, UCZESTNICTWO, MISJA”.

Wszyscy jesteśmy zaproszeni do udziału w tym wydarzeniu.  Papież chce wyznaczyć drogę, którą powinni iść nie tylko duchowni, ale wszyscy ochrzczeni. Mamy wspólnie odkrywać
i rozeznawać, co jest dobre dla Kościoła.

Spotkanie Diakonii Modlitwy 2021 spotkanie II

Drugie spotkanie Diakonii Modlitwy zaplanowane jest na 11.12.2021.

 

Zapraszamy członków i sympatyków.

Prośba o modlitwę za Synod

Papież Franciszek na początku października  oficjalnie zainaugurował Synod Biskupów pod hasłem " Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja". Synod ma potrwać do października 2023 roku. 17 października uroczystą Mszą świętą w Katedrze Biskup Jan Wątroba rozpoczął proces synodalny w naszej diecezji. Na mocy chrztu jesteśmy wezwani, by wspólnie brać odpowiedzialność za Kościół. Pomimo, że jest to "Synod Biskupów",  zaproszeni są wszyscy, nie tylko biskupi i duchowni, ale także świeccy, a zwłaszcza osoby formujące się w różnych wspólnotach.

Prośba o modlitwę

Szczęść Boże!
- Droga Wspólnoto, otrzymaliśmy prośbę od przyjaciół z rejonu Bożego Ciała, by objąć modlitwą Danusię i Staszka Grędysów. Niestety Covid daje się we znaki. Zarówno stan Danusi (jest pod respiratorem) jak i Stasia jest bardzo poważny. 
 
- Polećmy także Bożej Opatrzności zmarłą Janinę Rybak (mama Marysi Kajuth). Pamiętajmy także o Marysi i jej najbliższych!
 Jezu! Ty się nimi zajmij!

KiM

Jeszcze można się rejestrować na DWDD

Otrzymaliśmy możliwość rejestracji chętnych na jesienne DWDD.

Spotkanie odbywa się w dniach 19-20 listopada w  Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania "Opoka" w Starym Sączu (ul. Papieska 10).
Istnie możliwość uczestnictwa piątek-sobota (nocleg+wyżywienie) albo tylko sobota (bez noclegu, tylko wyżywienie).

Prosimy o informację kto z diakonii będzie mógł uczestniczyć (imię, nazwisko, diakonia) oraz czy potrzebny będzie nocleg. Dokonamy rejestracji oraz pokryjemy koszty pobytu z funduszu diecezjalnego.

Strony

Subskrybuj RSS - ogłoszenia