Jesteśmy częścią „Kościoła żywego”

Zostaliśmy z Anią zaproszeni na Kongregację odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie na Jasną Górę (24-26 lutego br.). Zaskoczyło mnie to, ale uznałem, że jest w tym ukryty cel, do którego droga prowadzi przez Częstochowę, przez kongregację  odpowiedzialnych z tematem „Żywy Kościół”. Ks. Franciszek Blachnicki pisał, że formacja ma charakter „przeżyciowy”   nie chodzi o pamięciowe przyswojenie wiadomości, ale przyswojenie ich na zasadzie przeżycia, osobistego udziału we wspólnocie w modlitwie, przy stole i nawet przy kawie. Kongregacja to jedno z takich przeżyć.

Atak na pamięć o Janie Pawle II

"Cel ataku został wybrany nieprzypadkowo. Jan Paweł II to największy autorytet Polaków. Jeżeli uda się go zniszczyć, tym łatwiej uda się zohydzić Kościół w oczach wielu, zwłaszcza młodych ludzi. A wtedy lewaccy inżynierowie dusz tym łatwiej będą mogli tworzyć upragniony „nowy porządek”, z aborcją na życzenie, eutanazją, zasadą: hulaj dusza, piekła nie ma.

Opłatek diecezjalny DK

Spotkanie opłatkowe Domowego Kościoła diecezji rzeszowskiej w Domu Diecezjalnym Tabor (8 stycznia 2023 r.) rozpoczęło się mszą św. w kaplicy pod przewodnictwem biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby. Następnie uczestnicy spotkania przeszli do auli, gdzie Rejon Matki Bożej Królowej Polski zaprezentował jasełka w reżyserii Kingi Waleń, członkini DK, a zarazem aktorki Teatru Przedmieście. Przedstawienie zostało bardzo ciepło przyjęte przez publiczność, a biskup Jan zauważył, że jasełka co roku mają inny charakter, co dowodzi, że o Bożym Narodzeniu można opowiadać na wiele róznych sposobów.

Diecezjalna Oaza Jedności

"Nasz entuzjazm życia w świetle" - taki temat, będący nawiązaniem do tematu roku "Życie w świetle", był przedmiotem refleksji przedstawicieli diakonii diecezjalnych podczas Oazy Jedności, która odbyła się  15 listopada w Domu Diecezjalnym Tabor. Spotkanie prowadził ks. Michał Liput, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie, obecny był także ks. Tomasz Rusyn, moderator diecezjalny Domowego Kościoła.

Szlachetna Paczka od Oazowiczów

Alleluja!

Drodzy Oazowicze! Rok formacyjny „Życie w Świetle” wzywa nas do dawania świadectwa i bycia światłem dla innych. Światło nadziei to m.in. chrześcijańskie miłosierdzie. Zapraszamy Was do włączenia się w działania Diakonii Miłosierdzia, aby zanieść to światło nadziei potrzebującym:

Podobnie jak w latach ubiegłych organizujemy Szlachetną Paczkę od Oazowiczów naszej Diecezji z rejonu rzeszowskiego oraz jasielsko-gorlickiego.

Rejon Rzeszów: chcemy pomóc Panu Michałowi (61 l.).

Niepodległościowy Bal Trzeźwości i Radości

5 listopada 2022 r. w Klubie 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie odbył się Niepodległościowy Bal Trzeźwości i Radości, którego organizatorem było Diecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości i Osób Uzależnionych Diecezji Rzeszowskiej. W programie spotkania zaplanowano m.in. wspólne wykonanie pieśni i piosenek oraz tańce nawiązujące do tradycji balów II Rzeczypospolitej. 

Dzień Skupienia Diakonii Wyzwolenia

Mało nas wokół Ołtarza Pańskiego. Ale i jedna mała iskra potrafi spowodować pożar całego lasu, tak też i my, choć jest nas mało, możemy, a nawet powinniśmy iść i głosić, wzniecając pożar Chrystusowej Miłości. Tymi słowami ks. Bogdan Tęcza wprowadził nas w Eucharystię podczas Dnia Skupienia Diakonii, który odbył się w parafii św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Spotykamy się w każdą czwartą sobotę miesiąca zgłębiając temat uzależnień, możliwości profilaktyki ze szczególnym  uwzględnieniem wychowania w rodzinie. Podczas homilii ks.

Halina i Zbigniew Grochalowie

Jesteśmy małżeństwem od 28 lat. Należymy do parafii pw. Narodzenia NMP w Zaczerniu. Bóg obdarzył nas pięcioma córkami: Gabrielą (24 lata), Justyną (22), Marceliną (21), Magdaleną (17) i Anną (13). Na co dzień pracujemy w żłobku parafialnym. W Domowym Kościele jesteśmy od 2010 roku, a rok później przystąpiliśmy również do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Pełniliśmy posługę pary animatorskiej kręgu i pary rejonowej. Przez 4 lata byliśmy odpowiedzialni za Diakonię Miłosierdzia.

Inauguracja pracy rocznej rejonu św. Józefa Domowego Kościoła

W niedzielę, 11 września, w parafii św. Józefa w Głogowie Małopolskim odbyła się inauguracja pracy rocznej Kręgów Rodzin Domowego Kościoła w nowo powstałym rejonie św. Józefa.

Strony

Subskrybuj RSS - kronika