W bieżącym roku pracy za Diakonię Miłosierdzia odpowiedzialni są Agata i Paweł Zaborscy.
 

Serce dla Mateuszka

Alleluja! Z tej strony Michał Kruczek z Rzeszowa.

Oazowy Dzień Chorego 2024

Alleluja!

 

Diakonia Miłosierdzia zaprasza do udziału w Oazowym Dniu Chorego połączonym z Dniem Skupienia Diakonii Miłosierdzia. Zapraszamy wszystkich chętnych: zarówno członków Domowego Kościoła i Oazy młodzieżowej jak i wszystkich chętnych. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

 

Prowadzi: ks. Damian Ożóg, kapelan szpitala MSWiA w Rzeszowie, psychoterapeuta.

 

czas i miejsce: 10 lutego, sobota, godz. 9-12:30 dolny kościół i salka u Chrystusa Króla.

Szlachetna Paczka 2023

Rzeszów, 21.11.2023 r.

 

Alleluja!

 

Drodzy Oazowicze! Przeżywamy rok formacyjny „Kościół Żywy”. Kościół to wspólnota miłości miłosiernej, która się przejawia również w pomocy najuboższym i potrzebującym! Podobnie jak w latach ubiegłych organizujemy Szlachetną Paczkę od Oazowiczów naszej Diecezji z rejonu rzeszowskiego oraz jasielsko – gorlickiego.

 

Rekolekcje adopcyjne

W dn. 3-5 listopada w Domu Rekolekcyjnym "Kana" w Czarnej Sędziszowskiej odbywały się rekolekcje pn. "Dobra Nowina o Rodzinie" przeznaczone dla małżeństw bezdzietnych, rodzin adopcyjnych i rozważających adopcję. W spotkaniu uczestniczyło 20 par i kilkanaście dzieci. Oprócz modlitwy i formacji duchowej obecni wysłuchali prelekcji zaproszonych gości: p. Małgorzaty Bąk, dyrektor Domów dla Dzieci w Rzeszowie i p. Agnieszki Oczoś, psycholog z Rzeszowskiego Ośrodka Adopcyjnego oraz konferencji i homilii ks. Przemysława Drąga.

Rekolekcje „Dobra Nowina o Rodzinie”

Ruch Światło – Życie Diecezji Rzeszowskiej organizuje rekolekcje „Dobra Nowina o Rodzinie” dla małżeństw bezdzietnych, rodziców adopcyjnych oraz rozważających adopcję. Rekolekcje odbędą się w Domu Rekolekcyjnym „Kana” w Czarnej Sędziszowskiej w dn. 3-5.11.2023 r. W programie spotkania z psychologiem, pedagogiem i duszpasterzem. Wśród prelegentów pracownicy Domów dla Dzieci i Ośrodka Adopcyjnego ROPS w Rzeszowie.

 

Spotkanie Diakonii Miłosierdzia. Nowe miejsce spotkań!

Szczęść Boże,

zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie Diakonii Miłosierdzia w sobotę 30 września o godz. 9:00.

!! UWAGA, NOWE MIEJSCE SPOTKAŃ !!

Spotykamy się w parafii MB Nieustającej Pomocy i św. Floriana w Rzeszowie - Załężu, ul. Bursztynowa 1, 35-322 Rzeszów.

Spotkanie rozpoczniemy o 9:00 w salce parafialnej, a Msza św. będzie od tego roku na zakończenie spotkania.

Zapraszamy wszystkich chętnych z Oazy młodzieżowej (już od 1 ONŻ) oraz małżonków z Domowego Kościoła.

Agata i Paweł Zaborscy

Wyprawka dla Ukrainy

Alleluja!
Diakonia Miłosierdzia we współpracy z ośrodkiem Caritas w Myczkowcach k. Soliny rozpoczyna zbiórkę darów - wyprawki szkolnej dla dzieci na Ukrainę.

* Co zbieramy?
Plecaki, piórniki, torby podróżne, walizki (rzeczy nowe i używane w dobrym stanie), przybory szkolne, art papiernicze itp. rzeczy z wyprawki szkolnej. Może być też odzież (szkolna) dla dzieci.

* Gdzie zbieramy?
Możecie nas znaleźć w następujących miejscach:

Dzień skupienia wraz z Dniem Chorego. Diakonia Miłosierdzia zaprasza

Alleluja!

Informuję, potwierdzam i zapraszam - rezerwujcie czas w sobotę 18 lutego na spotkanie Diakonii Miłosierdzia w godz 9-13, w ramach ktorego będziemy przeżywać nasz Dzień Skupienia i Oazowy Dzień Chorego.
 Miejsce: dolny kościół w parafii Chrystusa Króla w Rzeszowie

Szlachetna Paczka od Oazowiczów

Alleluja!

Drodzy Oazowicze! Rok formacyjny „Życie w Świetle” wzywa nas do dawania świadectwa i bycia światłem dla innych. Światło nadziei to m.in. chrześcijańskie miłosierdzie. Zapraszamy Was do włączenia się w działania Diakonii Miłosierdzia, aby zanieść to światło nadziei potrzebującym:

Podobnie jak w latach ubiegłych organizujemy Szlachetną Paczkę od Oazowiczów naszej Diecezji z rejonu rzeszowskiego oraz jasielsko-gorlickiego.

Rejon Rzeszów: chcemy pomóc Panu Michałowi (61 l.).

Strony

Subskrybuj RSS - d. miłosierdzia