W bieżącym roku pracy za Diakonię Miłosierdzia odpowiedzialni są Edyta i Grzegorz Chołody.
Kontakt telefoniczny 692 058 066 lub mailowo: edytacholody@interia.pl.

Szlachetna Paczka od Oazowiczów

Alleluja!

Drodzy Oazowicze! Rok formacyjny „Życie w Świetle” wzywa nas do dawania świadectwa i bycia światłem dla innych. Światło nadziei to m.in. chrześcijańskie miłosierdzie. Zapraszamy Was do włączenia się w działania Diakonii Miłosierdzia, aby zanieść to światło nadziei potrzebującym:

Podobnie jak w latach ubiegłych organizujemy Szlachetną Paczkę od Oazowiczów naszej Diecezji z rejonu rzeszowskiego oraz jasielsko-gorlickiego.

Rejon Rzeszów: chcemy pomóc Panu Michałowi (61 l.).

Potrzebna pomoc dla uchodźców

Kochani! Potrzebna jest Wasza pomoc!
 
Do Rzeszowa napływają kolejne fale uchodźców z Ukrainy, ludzie są lokowani w tymczasowych punktach noclegowych, które po kilku dniach muszą opuścić, aby zrobić miejsce dla kolejnych.
 

Zaproszenie na spotkanie Diakonii Miłosierdzia - 22 stycznia

Zapraszamy młodzież i małżeństwa z Ruchu Światło-Życie na spotkanie formacyjne Diakonii Miłosierdzia, które odbędzie się 22 stycznia o godz. 9:00 w parafii św. Józefa w Głogowie Małopolskim.

Przebieg spotkania:

Eucharystia

Konferencja

Rozważanie Słowa Bożego (J 8, 1-11)

Rozmowa

Modlitwa na zakończenie spotkania (ok. godz. 1200)

 

 

Zaproszenie na spotkanie Diakonii Miłosierdzia - 22 maja 2021 r.

Zapraszamy młodzież i małżeństwa z Ruchu Światło-Życie na spotkanie formacyjne Diakonii Miłosierdzia, które odbędzie się 22 maja o godz. 9:30 w Zaczerniu obok kościoła.
Przebieg spotkania (bez względu na pogodę):
- Eucharystia (kaplica tzw. „stodoła”)
- Rozważanie Słowa Bożego
- Rozmowa
- Wspólne grillowanie

Zapraszamy!

Zaproszenie na spotkanie Diakonii Miłosierdzia - 24 kwietnia 2021

Zapraszamy młodzież i małżeństwa z Ruchu Światło-Życie na spotkanie formacyjne Diakonii Miłosierdzia - 24 kwietnia o godz. 10:00 za pomocą aplikacji Google Meet.

Szlachetna Paczka od Oazowiczów 2020

Relacja do Chrystusa prowadzi nas do relacji braterskich. Jesteśmy wspólnotą, bo gromadzi nas Chrystus. Na każdym etapie życia chrześcijańskiego musi występować ten element: nie możemy wystarczyć tylko sobie, ale czujemy się odpowiedzialni. Podejmujemy zadanie w ramach odpowiedzialności, a więc jakaś diakonia w ramach wspólnoty. (…) I w związku z tym – postawa diakonijna.

Ks. F. Blachnicki

Alleluja! Drodzy Oazowicze!

Strony

Subskrybuj RSS - d. miłosierdzia