Celem diakonii jest troska o życie człowieka od tego jeszcze nienarodzonego w łonie matki, poprzez tego, który dorasta i boryka się z problemami dnia codziennego, aż po człowieka chorego, bo każdy ma prawo do godnego życia. Aby dobrze troszczyć się o życie Diakonia porusza m.in. takie tematy jak: godność człowieka, samoakceptacja, zagrożenia życia (aborcja, eutanazja, antykoncepcja), czystość, NPR (naturalne planowanie rodziny) oraz wiele, wiele innych.

 

Osobami odpowiedzialnymi za Diakonię Życia Ruchu Światło-Życie diecezji rzeszowskiej są ks. Piotr Róż, Agnieszka i Mariusz Trojnar, z kolei osobami odpowiedzialnymi za Diakonię Życia Ruchu Światło-Życie w Rejonie Gorlicko-Jasielskim są ks. Michał Piętka oraz Izabela i Damian Marondelowie.

 

Nasze comiesięczne spotkania rozpoczynamy od modlitwy, by zaprosić Pana Boga do naszej wspólnoty, by był stale w niej obecny. Zawsze pomaga nam w tym krąg biblijny, w którym dzielimy się ewangelią z przyszłej niedzieli. Po modlitwie, która jest dla nas najważniejsza, plan naszego spotkania jest zawsze inny. Na spotkania zapraszamy gości, którzy związani są z obroną życia. Poprzez swoje świadectwo pokazują nam, jak w swojej codzienności zawsze stawać po stronie życia. Oglądamy też różne wartościowe filmy religijne. Naszą tradycją jest – pod koniec lub początkiem roku formacyjnego – Agape, wspólnotowe ognisko, pieczenie kiełbasek, cieszenie się swoją obecnością. W roku formacyjnym przeżywamy całą wspólnotą weekendowe rekolekcje diakonii życia, które co roku cieszą się dużą frekwencją.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w Diakonię Życia.

 

Spotkania formacyjne Rejonu Rzeszowskiego Diakonii Życia odbywają się w IV czwartek miesiąca w Domu Katechetycznym Parafii Św. Józefa (Rzeszów-Staromieście) od godz. 18.00 (godz. 18.00 Msza Św. w Kościele św. Józefa, a po jej zakończeniu spotkanie w Domu Katechetycznym Parafii Św. Józefa).

Spotkania Rejonu Gorlicko-Jasielskiego Diakonii Życia odbywają się raz w miesiącu (termin spotkania jest ustalany na bieżąco) w parafii Św. Józefa Oblubieńca NMP w Sękowej od godziny 10.00.

 

Więcej informacji:

Ks. Piotr Róż: 501 561 463

Ks. Michał Piętka: 698 397 164

Agnieszka i Mariusz Trojnar: 606 286 228, email: diakonia.zycia.rzeszow@gmail.com

 

Izabela i Damian Marondelowie: 603 874 689, email: dmarondel@poczta.onet.pl

 

Grupa na facebooku: https://www.facebook.com/groups/135357199925306/

 

Diakonia Życia diecezji rzeszowskiej

Spotkanie Diakonii Życia – 27 kwietnia 2023 r.

Diakonia Życia zaprasza na spotkanie formacyjne w dniu 27 kwietnia 2023 r. o godz. 18.00 w Domu Katechetycznym Parafii św. Józefa (Rzeszów-Staromieście).

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 

"Dzieło Duchowej Adopcji można podjąć przez uroczyste złożenie ślubowania na Mszy świętej lub gdy nie ma warunków do złożenia uroczystego przyrzeczenia w kościele, indywidualnie w dowolne święto Matki Bożej, przed krzyżem lub świętym obrazem. Osoba składająca przyrzeczenie staje się duchowym rodzicem „swego” poczętego dziecka na czas dziewięciu miesięcy".

 

Tydzień Modlitw o Ochronę Życia – 19-25 marca 2023 r.

Zachęcamy do włączenia się do ogólnopolskiej modlitwy w ramach Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia, który rozpocznie się w liturgiczne wspomnienie św. Józefa (19 marca), a zakończy w Dzień Świętości Życia (25 marca). Codziennie będziemy odmawiać modlitwę o pokój autorstwa papieży, modlitwę ułożoną przez św. Jana Pawła II i zaczerpniętą z encykliki Evangelium vitae oraz krótkie rozważanienie.

 

Szczegółowe informacje na stronie: pro-life.pl/zazyciem

 

Spotkanie Diakonii Życia – 23 lutego 2023 r.

Diakonia Życia zaprasza na spotkanie formacyjne w dniu 23 lutego 2023 r. o godz. 18.00 w Domu Katechetycznym Parafii św. Józefa (Rzeszów-Staromieście).

Spotkanie Diakonii Życia – 19 stycznia 2023 r.

Diakonia Życia zaprasza na spotkanie formacyjne w dniu 19 stycznia 2023 r. o godz. 18.00 w Domu Katechetycznym Parafii św. Józefa (Rzeszów-Staromieście).

Spotkanie Diakonii Życia – 24 listopada 2022 r.

Diakonia Życia zaprasza na spotkanie formacyjne w dniu 24 listopada 2022 r. o godz. 18.00 w Domu Katechetycznym Parafii św. Józefa (Rzeszów-Staromieście).

Spotkanie Diakonii Życia – 27 października 2022 r.

Diakonia Życia zaprasza na spotkanie formacyjne w dniu 27 października 2022 r. o godz. 18.00 w Domu Katechetycznym Parafii św. Józefa (Rzeszów-Staromieście).

Spotkanie Diakonii Życia – 29 września 2022 r.

Diakonia Życia zaprasza na spotkanie formacyjne w dniu 29 września 2022 r. o godz. 18.00 w Domu Katechetycznym Parafii św. Józefa (Rzeszów-Staromieście).

Strony

Subskrybuj RSS - d. życia