Zaproszenie na Rekolekcje Triduum Paschalnego

28-31.03.2013, Czarna Sędziszowska,

Zaproszenie na Rekolekcje Triduum Paschalnego

28-31.03.2013, Czarna Sędziszowska,

zapisy 25.02-2.03.2013 przy kościele w Rzeszowie-Zwięczycy.

 

Zapraszamy do uczestnictwa w Triduum Paschalnym w formie rekolekcyjnej. W tym roku można je przeżyć w naszej Diecezji w domu formacyjnym „Kana” w Czarnej Sędziszowskiej (http://dk.rzeszow.pl/).

Rekolekcje rozpoczną się w Wielki Czwartek (28.03) o godzinie 20.00, a zakończą wczesnym śniadaniem wielkanocnym w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego (31.03). Mogą w nich uczestniczyć Rodziny z Domowego Kościoła oraz młodzież po II stopniu ONŻ. Oczywiście zachęcamy również młodzież bardziej zaawansowaną w formacji, a szczególnie animatorów, którzy do tej pory nie mieli okazji przeżyć takich rekolekcji.

Koszt rekolekcji to 150 zł od zwykłego uczestnika i 75 zł od dziecka do lat 12. Dziecko trzecie i kolejne będą zwolnione z opłat. Dołożymy wszelkich starań, żeby zapewnić opiekę nad dziećmi, nawet małymi.

Zapisy będą się odbywały od 25.02 (poniedziałek) do 2.03 (sobota) w parafii pw. Św. Józefa w Rzeszowie-Zwięczycy (http://parafiazwieczyca.rzeszow.pl/index.php/kontakt) po Mszy Świętej wieczornej (o 18.00) do godziny 19.00 u ks. Tomasza Rusyna (tel. 609936454). Przy zapisach należy wpłacić zaliczkę wysokości 50 zł od osoby. Gdyby się okazało, że ilość chętnych przekracza możliwości ośrodka, decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Zależy nam na umożliwieniu jak najlepszego przeżycia rekolekcji rodzinom z małymi dziećmi, dlatego przy okazji zapisów będzie można zgłosić także gotowość pomocy w opiece nad maleństwami.

Rekolekcje Triduum Paschalnego koncentrują się w całości na przeżywaniu Liturgii tych najświętszych dni roku liturgicznego, dlatego zachęcamy każdego uczestnika do zaopatrzenia się w zbiór tekstów liturgicznych Wielkiego Tygodnia pt. „Zwycięzca Śmierci” (http://sklep.wydawnictwo.opole.pl/product/16,zwyciezca-smierci.html, http://sklep.wydawnictwo.opole.pl/product/256,zwyciezca-smierci.html). Będziemy się nim posługiwać w czasie wspólnej modlitwy i przygotowania Liturgii.