Materiały formacyjne

Ks. Tomasz Rusyn nowym moderatorem diecezjalnym Domowego Kościoła

Mszą świętą pod przewodnictwem biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby, Domowy Kościół Diecezji Rzeszowskiej zakończył w niedzielę, 27 czerwca, w kościele Bożego Ciała i Matki Bożej z Lourdes w Rzeszowie, trudny ze względów pandemicznych rok pracy 2020/2021. W trakcie Eucharystii ks. biskup poinformował o zmianie moderatora diecezjalnego DK. Dotychczasowy moderator, ks. Jan Kobak, który obronił niedawno doktorat, rozpocznie pracę naukową na KUL w Lublinie. Ks. biskup podjął decyzję, że nowym moderatorem DK będzie od września ks.

100-krotne dzięki, Ojcze Franciszku!

Dziś przypada 100. rocznica urodzin Ojca-Założyciela Ruchu Światło-Życie, Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Z tej okazji „Gość Niedzielny” uruchomił na Facebooku wydarzenie „100-krotne dzięki, Ojcze Franciszku!”. Od Środy Popielcowej była tworzona księga podziękowań ks. Franciszkowi Blachnickiemu, która zostanie złożona dziś w Krościenku na stulecie jego urodzin.

Członek DK w mediach społecznościowych

Coraz więcej członków Domowego Kościoła korzysta z narzędzia, jakim są media społecznościowe – głównie chodzi o konto na Facebooku. Różnie o tym medium można mówić, ma ono wiele zalet i tyleż wad, ale to temat na inny artykuł. W tym miejscu chcielibyśmy jedynie napisać, że jeżeli już na tym Facebooku jesteśmy, to wykorzystajmy tę obecność w sensowny sposób.

 

Mamy w związku z tym trzy uwagi.

 

Drzewo Jessego w rodzinie

Chcielibyśmy zaprosić Was do przeżywania adwentu w formie Drzewa Jessego. Wśród różnych tradycji i obrzędów adwentowych, takich jak roraty, wieniec adwentowy czy kalendarz, coraz popularniejszy staje się zwyczaj Drzewa Jessego. Jest to doskonała alternatywa dla czekoladowych kalendarzy adwentowych, bo tu karmimy się każdego dnia słowem Bożym!

Podziękowanie za List jedności

Ruch Światło-Życie Diecezji Rzeszowskiej otrzymał z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej podziękowanie za List jedności, który w lipcu br. wystosowali do papieża Franciszka uczestnicy oaz wakacyjnych z naszej diecezji zgromadzeni podczas dnia wspólnoty w Sanktuarium Przemienienia pańskiego w Cmolasie. Byli wśród nich uczestnicy oazy rodzin III stopnia w Czarnej Sędziszowskiej, którzy przeżywali ją wspólnie z młodzieżową Oazą Nowego Życia III stopnia. Moderatorami tych połączonych oaz byli ks. Jan Kobak i ks. Tomasz Rusyn, a parą moderatorską - Renia i Jarek Kwiatkowscy.

"Dwanaście Spojrzeń" - "Źródło"

W dniu dzisiejszym przypada piąta rocznica podpisania przez papieża Franciszka dekretu o heroiczności cnót Franciszka Blachnickiego. Ostatniego kroku przed beatyfikacją, którą teraz może sprawić zatwierdzenie cudu za wstawiennictwem Czcigodnego Sługi Bożego.

Dekret ten mówi, że kandydat na ołtarze żył w stopniu heroicznym wiarą, nadzieją i miłością.


Dzisiejszy dzień jest właściwy na premierę drugiego odcinka "Dwunastu Spojrzeń" zatytułowanego "Źródło".

"Dwanaście spojrzeń"

Na stronie DK prezentowany będzie cykl audycji o życiu i dziele ks. Franciszka Blachnickiego.

 

Pierwszy "Decrevi - Postanowiłem" do obejrzenia https://www.youtube.com/playlist?list=PLvbJ0ZxyTotEnNyZwswcHNQ-diGgSkUk2

 

Zachęcamy do obejrzenia.

 

Rozpoczęcie roku pracy Ruchu Światło-Życie

Zapraszamy na spotkanie rozpoczynające nowy rok formacyjny Ruchu-Światło Życie. Jako gałąż rodzinna Ruchu włączmy się w drugą część Diecezjalnych Dni Młodych czyli Mszę świętą o 15:30 (o 15:15 przygotowanie do Eucharystii).

 

Zapraszamy

 

 

ks. Jan Kobak

moderator DK

Alicja i Krzysztof Romaszuk

para diecezjalna

List Kręgu Centralnego

Krąg Centralny skierował do wszystkich małżeńst Domowego Kościoła list "W drodze przez pustynię ku dojrzałości w Chrystusie" poruszający aktualne problemy wynikające z pracy kręgów w stanie zagrożenia epidemicznego.

Zachęcamy do lektury wszystkich małżonków.

 

Alicja i Krzysztof

Romaszuk

 

link do listu

Strony

Subskrybuj RSS - formacja