Akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi i szpiku

10-12 listopada 2017

Kochani,

zwracamy się do Was z prośbą o przekazanie parom animatorskim w Waszych rejonach (a poprzez pary animatorskie  wszystkim małżeństwom z Domowego Kościoła w diecezji) informacji, że w dniach 10, 11 i 12 listopada w Rzeszowie odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi i szpiku - dla Piotra Popka i innych pacjentów.

 

Piotr wraz z żoną Asią mieszkają w Boguchwale. Są członkami kręgu pilotowanego w parafii pw. bł. ks. J. Popiełuszki w Rzeszowie. Asia jest ponadto córką Eli i Zbyszka Jeżewskich z kręgu w Boguchwale.

 

Diagnoza, którą Piotr usłyszał w czerwcu, była szybka i definitywna – ostra białaczka limfoblastyczna, która wymaga przeszczepienia szpiku. Wielu ludzi dobrej woli zaangażowało się w zorganizowanie akcji rejestracji potencjalnych dawców. Rodzina i przyjaciele Piotra liczą na zaangażowanie się w tę akcję (właśnie w roli potencjalnych dawców) wszystkich mieszkańców Rzeszowa i okolic, którzy są świadomi problemu, jakim jest rak krwi. Nie może wśród nich zabraknąć osób z Domowego Kościoła! Pomóżmy wspólnie naszemu bratu Piotrowi i innym chorym!!!

 

Historia Piotra oraz wykaz miejsc, gdzie będą się mogli zarejestrować potencjalni dawcy - na plakacie, który przesyłamy w załączniku.

 

Pozdrawiamy, z Bogiem

Renia i Jarek Kwiatkowscy

para rejonowa Rejonu nr 5 M.B. Saletyńskiej w Rzeszowie


 


 

Piotr Popek, mąż Asi, fantastycznej kobiety, i tata Lilki, która jest jego oczkiem w głowie, pochodzi z Odporyszowa.

Obecnie wraz z rodziną mieszka w Boguchwale. Poprzez przyjaciół i pracę jest związany również z Rzeszowem. Piotr lubi aktywny wypoczynek, turystykę górską, żużel, czytanie książek i grę w Eurobusiness. Pogłębia swoją wiarę przynależąc do Ruchu Domowy Kościół.

Jak każdy człowiek, miał plany na przyszłość: kolejne dziecko, rozbudowa domu oraz praca w fundacji, dzięki której chciał pomagać innym. Diagnoza, którą usłyszał w czerwcu, była szybka i definitywna – ostra białaczka limfoblastyczna, która wymaga przeszczepienia szpiku.

Choroba zmieniła priorytety Piotra. Po powrocie do zdrowia chciałby skupić się na pomaganiu innym. „Niewielkim wysiłkiem możesz podarować komuś drugie życie i zostać dobroczyńcą” – apeluje Piotr, zapraszając na akcję rejestracji dawców szpiku. „Za tak niewiele możesz podarować bliźniemu tak wiele”.

Akcje rejestracji potencjalnych Dawców komórek macierzystych i szpiku odbędą się:
10 listopada 

  •  Plaza Rzeszów w godz. 15:00 - 18:00

11 listopada

  • Plaza Rzeszów w godz. 08:30 - 13:30
  • I Liceum Ogólnokształcące w godz. 12:00 - 18:00


12 listopada

  • Hol Podziemnej Trasy Turystycznej "Rzeszowskie piwnice". Akcja rejestracji podczas koncertu Rzeszów Śpiewa Patriotycznie w godz. 11:00-18:00
  • Galeria Rzeszów w godz. 10:00-20:00
  • Parafia św. Stanisława Biskupa w Boguchwale Dolny Kościół w godz. 08:00-14:00

 

Z pozdrowieniem

Krzysztof Jordan

 

 

 

 :