Światowy Dzień Chorego

W szkole Sióstr Prezentek

Obchody Światowego Dnia Chorego zgromadziły kilkadziesiąt osób w szkolnej kaplicy u Sióstr Prezentek w Rzeszowie. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Następnie została odprawiona Eucharystia w intencji chorych, podczas której został udzielony Sakrament Chorych. Najświętszą Ofiarę sprawowali  ks. Krystian Winiarski, ks Mieczysław Barć i ks. Tomasz Czeluśniak, który wygłosił Słowo Boże. Podczas homilii ks. Tomasz zwrócił uwagę na nasze podejście do kwestii zdrowia. Często przy spotkaniach życzymy  sobie nawzajem dużo zdrowia i nie ma w tym nic złego, ponieważ pragniemy dobra bliskich nam osób. Ale czasem dodajemy do życzeń frazę: "bo zdrowie jest najważniejsze". Skoro zdrowie jest najważniejsze, to gdzie jest miejsce Boga ?Czy  ważniejsze jest dla mnie zdrowie fizyczne, czy zdrowie duchowe i właściwa relacja do Pana Boga ? Człowiek zdrowy fizycznie nigdy nie będzie szczęśliwy, gdy jego dusza będzie chora. Tylko Bóg może ją uleczyć . Człowiek chory na ciele dozna radości, gdy zaufa Panu i powierzy Mu swoje cierpienie.

Podczas Sakramentu Chorych prosiliśmy Boga, aby uzdrowił nasze dusze i abyśmy umieli wypełniać Jego wolę. Naszą modlitwę zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu oraz osobiste błogosławieństwo. Na zakończenie mogliśmy spotkać się przy ciastku i herbacie i podzielić się naszym życiem .
Dziękujemy Siostrom za życzliwe przyjęcie  i za pomoc w przygotowaniu tego duchowego przeżycia. Dziękujemy Księżom oraz Diakoniom Modlitwy i Miłosierdzia.
Halina i Zbyszek Grochalowie
Zdjęcia